تبلیغات
نجات و احیای سرزمین کاسپین - اینست شعور پایین تهرانیها

اینست شعور پایین تهرانیها

جمعه 1 بهمن 1395 07:52 ب.ظنویسنده : مازندران گیلان

 

  اینست شعور پایین تهرانیها

مقدمه:

ساختمان پلاسکو در آتش سوخت و بطور کامل تخریب شد و عده ای از هموطنانمان در این حادثه آسیب دیده یا کشته شدند. به خاطر وسعت آتش سوزی، آتشنشانان از 10 ایستگاه به محل حادثه اعزام می­شوند.

 شرح ماجرا

وقتی آتشنشانان به محل حادثه میرسند و به کار خود مشغول هستند ولی لحظه به لحظه به تعداد جمعیت افزوده میشود. جمعیتی که مشتاق گرفتن سلفی هست. جمعیتی که فقط میخواهد شاهد نابودی انسان، ساختمان و مال باشد.


‏فاجعه واقعی این افرادی هستند که در محل وقوع حادثه تجمع کردند

 

 

فرمانده آتش نشانی چندین بار از مردم درخواست میکند که محل را ترک کنند از رادیو و تلویزیون هم اعلام میکند که لطفا محل حادثه را ترک کنید تا امدادگران به کار خود بپردازند. ولی متاسفانه هر لحظه بر جمعیت اضافه میشود به گونه ای که سقف ماشینهای امداد هم پر از آدم میشود. انبوهی از گوشیها در هواست تا از ساختمان در حال آتش عکس بگیرند. کار چرثقیلها و نردبانها با مشکل روبرو می­شود، کشیدن لوله­های آب از میان پاهای مردم امکان پذیر نیست. امکان برقراری ارتباط رادیویی بین فرمانده آتش نشانی در بیرون از ساختمان با داخل ساختمان به خاطر همهمه مردم امکان پذیر نیست. و این جمعیت تماشاچی باعث مرگ چندین انسان میشود. آهای تماشاچی، آهای سلفی بگیر و گوشی در هوا، تو مقصری تو گناهکاری.


 

فقر فرهنگی تهرانیها

مردم تهران در فقر فرهنگی شدید به سر میبرند و از هر حادثه تلخی، جوک میسازند و فقط به فکر سلفی گرفتن هستند. متاسفانه بخاطر اینکه حکومت بیش از حد به تهران بها داده است، مردمان تهران همانند کودکان لوس و از خود متشکری شده اند که هیچگونه ارتقای فرهنگی و رفتاری پیدا نمیکنند. مردمی که تمام استانهای کشور را متهم به عقب ماندگی، بی هویتی، لهجه دار بودن میکنند ولی خود غرق در تقلید کورکورانه از شبکه های ماهواره ای، بی هویتی هستند.

 

 

مقایسه تهرانیها با سگ:

کاش تهرانیها که برای ظواهر زندگی، سگ بقل میکنند کمی هم از وفا و حیای سگها می آموختند. در این حادثه و حوادث مشابه، سگها برای نجات جان آدمها، وارد ماجرا میشوند و تلاش میکنند حال باید پرسید نقش این مردم تماشاچی چه بوده است؟

 

 


اینها همان سگهایی هستند که فیلمبرداری نمیکنند، سلفی نمیگیرند، تنها انسانها را نجات میدهند.

 

تحقیر دیگر اقوام برای خوشایند تهرانیها

برای هر استانی فیلم میسازند و مسخره میکنند بجز تهران. انگار تهران تافته ای جدا باقته است که کسی هم نباید چشم چپ به آت نگاه کند. به عنوان مثال فیلم پایتخت را در مورد مازندرانیها، سرزمین کهن را در مورد بختیاریها، در مورد ترکها و ... و در آن فیلم مردمان این استانها را بی فرهنگ میخوانند. یادم هست در میتینگ رسانه ای عوامل فیلم پایتخت، بنری زده بودند به نام "تهران پایتخت خوبیها" ولی میبایست مینوشتند "تهران پایتخت رذالت ها"

ادعا تا عمل

این مردم تمام افتخارشان به نژادشان برمیگردد که آریایی هستند، تمام افتخارشان در نژادپرستی نهفته است، در راسیسیم که در تمام دنیا پدیده­ای منفور و ضد انسانیت است. این مردم برای کوروش و هخامنشیان جملات دروغین میسازند تا خود را بزرگ جلوه دهند. ولی در عمل افرادی هستند که تهی از تفکر هستند همانند آفتابه شکسته که رنگ آمیزی شده باشد. 

نتیجه:

آهای مرتیکه تو باعث کندی کار آتشنشانان شدی، تو باعث شدی جان هموطنان من گرفته شود، تو مقصری، تو گناهکاری


برچسب ها: تهران ، ادعا ، گناهکار ، آتش ، پلاسکو ، مردم ، جمعیت ،
آخرین ویرایش: جمعه 1 بهمن 1395 08:03 ب.ظ

 
شنبه 7 بهمن 1396 12:57 ق.ظ
درود ....
پنجشنبه 8 تیر 1396 06:05 ق.ظ
ســــلام !
وبلاگتون زیباست!
موفق باشید
چهارشنبه 10 خرداد 1396 02:12 ب.ظ
بسیار عالی بود!
ممنونم از وبلاگ خوبتون
موفق باشید
یکشنبه 20 فروردین 1396 06:36 ب.ظ
خیر من با شما قهر نیستم به شما هم توهین نمی کنم فقط به شما سلام می کنم. باز هم اشتباه می کنی من هم مبارزه می کنم منتها نه با توهین به یک شهر دیگر. در تلویزونی که تحت کنترل تهرانی ها نیست و همه اقوام متاسفانه در ایجاد آن نقش داشتند به مازندرانی ها توهین شده شما هم در عوض به تهرانی ها بی شعور می گی خوب چه فرقی با تلویزون داری؟!!چه تضمینی هست که اگر این سکان دست بود بدتر عمل نمی کردی؟!! شما به جای اینکار باید ببینی چه چیزی سبب شده که گردش مالی مازندران که از استان تهران هم بیشتره و بسیاری از افراد پولدار بعد از ترکها از استان شما هستندو اینکه دو تا قوه مملکت و بسیاری از شغلهای کلیدی دست مازندرانی هاست به کل جامعه مازندران و کل جامعه ایران چیزی نرسیده و شما اینچنین عصبی و بد اخلاق شدی چرا؟ آیا چون این سیستم را رضاخان آلاشتی بنا نموده بایستی به کل آلاشتی ها یا سواد کوهی ها توهین نمود؟!! نه. شما اول از همه دلت را نفرت، بغض ، حسادت خالی کن هر زمان منطق به ادبیاتت برگشت با هم می نشنیم مفصل در مورد چرایی این علت صحبت می کنیم اما در حال حاضر با یک تلویزون دل شکن و یک سایتی که توهین می کنه نه مساواتی برقرار میشه نه مشکلی حل.
جمعه 11 فروردین 1396 07:50 ب.ظ
باز هم سلام و آرزوی سلامتی برای شما فرد مودب!! خیر بنده عصبی نشدم و فقط به شما که به همه توهین می کنی از جمله همشهری های خودت که سالهاست تهران هستند ،سلام عرض عرض کردم. 2- شما علاوه بر ادب نیت خوان هم هستید؟ کی و کجا من از برنامه های تلویزون حمایت کردم؟!!! کسانی که بنده را می شناسند می دانند که سالهاست به سبب دور شدن تلویزون ار رسالت اصلی اش یعنی احترام به هویت ملی/دینی مردم ایران، توهینش به اسامی ایرانی مازیار، فریدون و .... و شوخی های بی خودش با اقوام ایرانی و نمایش غیر واقعی از وضعیت زندگی مردم در سریالها و.... با این رسانه قهرم. اما شما ظاهراً خیلی به تلویزون و برنامه هایش علاقمندی . البته فکر کنم شما برنامه تلویزونی بسازی غیر از خودت به همه بر می خوره و کلاً همه مردم ایران با تلویزون قهر می کنند. پوچ؟!! حتماً توهین نامه شما( اه ببخشید مقاله علمی فاخر) پوچ نیست. خیلی ممنونم دانشمند محترم!!
مازندران گیلان
چون با تلویریون قهری، کاری به تلویزیون و برنامه هایش نداری؟!!!!! پس با من هم قهر باش.
قانون نیوتن: هر عملی غکس العملی دارد مساوی با آن ولی در خلاف جهت. اگر تحقیر مردم مازندران در تلویزیون با بودجه دولتی انجام نگیرد و توسعه استانی و اشتغال بطور مساوی در کل استانها انجام بگیرد. مطمعنا عکس العمل من با چیزی که الان هست کلا فرق میکرد.
کانونهای بحران ساز باید حذف بشوند نه مدافعین. شما چون زورت به کانونهای بحران ساز نمیرسه، مجبوری به من که خواستار مساوات در جامعه و از بین بردن تخقیر مازندرانیها هستم فشار بیاوری.
این راهش نیست.
من الله التوفیق
چهارشنبه 9 فروردین 1396 01:55 ق.ظ
اول از همه به شما که خیلی مودبی!! سلام عرض می کنم و برایت در این سال جدید سلامتی قطعی آرزو می کنم.دوم امثال شماها بهترین دلیل هستید که با حضورتان در عرصه فرهنگ مخالفت کنم چرا که کسی که از الفاظی مانند بی شعور، فرهنگ پایین و مقایسه مردم یک شهر با سگ( که از قضاء کثیری از همین شهر هم اصالتاً مازندرانی هستند) استفاده می کند نه عشقی به مازندران دارد نه در فکر نجات کاسپین است و نه می تواند دیگران به سبب هتاکی و یا نژاد پرستی سرزنش کند که رطب خورده هستی برادر! دریغ که تو بخواهی از دیار فرهیختگان و سلحشوران مازندران حتی به اندازه بند انگشتی حرف بزنی. می دانی حتی شایسته آن نیستی که به پلیس فتا مراجعه کنیم چرا که باتلاقی که از نفرت و کینه توزی و نژاد پرستی برای خودت ساختی بهترین مجازات امثال توست .سوم به شما توصیه می کنم پیش از هرکاری حتماً پیش یک روانپزشک مجرب مراجعه کنی.
مازندران گیلان
1- چگونه است که یک مقاله اینگونه شما را عصبی کرده است ولی انتظار دارید ساخت 50 قسمت سریال یک ساعتی توهین آمیر پایتخت پایتخت که از تلویریون پخش میشد مردم مازندران را عصبی نکند؟! 2- در آن سریال بازیگری که نقش مازندرانی داشت غذای سگ میخورد. // به نظر همین 2 دلیل برای کل افکار پوچت کافیه، البته اگر تفکر کنی.
شنبه 2 بهمن 1395 12:40 ب.ظ
این ماجرا ربطی به شعور و فرهنگ نداره.
شعور مفهوم مبهم و گنگیه که این روزها لقلقهٔ دهان همه شده تا دیگران رو که متفاوت از خودشون می‌اندیشند با صفت بیشعوری توصیف کنند.
مردم ساکن تهران مجموعهٔ اقوام مختلف هستند اعم از فارس و ترک و گیلک و لر و کرد و... (گرچه من منکر پدید آمدن شکلی از تفکر مرکزنشین و مرکزگرا نیستم که حتیممکنه بینمردم مرکز یک استان هم نسبت به بقیه به وجود بیاد.)

اما این طبیعیه که مردم به خاطر سانسور و خفقان شدید و شنیدن دائمی دروغ و لاف و گزاف از رسانه‌های رسمی، از بین شایعات و دوربینهای گوشی خودشون دنبال واقعیت و حقیقت باشند.

اون ازدحام نشون میده که مردم چقدر به رسانه‌های رسمی بی‌اعتمادند و چقدر پول زحمتکشیدهٔ ما مردم از روی قبضها می‌ره توی جیب سازمان "صدا و سیمان" تا ریا و تزویر و دوچهرگی و خودخواهی رو میان مردم تبلیغ کنه. اما زمان فاجعه مردم دنبال واقعیت هستند و برای به دست آوردنش خودشون دست به کار می‌شن.
مردم رو تحقیر نکنیم. این نمایش‌فروشی و خودخواهی رو از بزرگان و رسانه‌های مورد تایید اونها آموختند. هرچه بکاری همان درو کنی.
مازندران گیلان
سلفی گرفتن ها و خندیدن ربطی به تمیز دادن بین شایعات و حقایق نداره
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر